Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Eurovision Song Contest

Január

4.Španielsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
7.Estónsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
8.Fínsko - prvé národné semifinále
Moldavsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
Nórsko - prvé národné semifinále
9.Švajčiarsko - prezentácia piesní
Island - prvé národné semifinále
11.Estónsko - výber súťažiacich do národného kola
14.Rumunsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
15.Fínsko - druhé národné semifinále
Lotyšsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
Portugalsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
16.Island - druhé národné semifinále
Nórsko - druhé národné semifinále
19.Portugalsko - začiatok hlasovania
22.Fínsko - tretie semifinále
Slovensko - prvé kvalifikačné kolo
23.Island - tretie semifinále
Nórsko - tretie semifinále
24.Slovensko - druhé štvrťfinálové kolo
26.Portugalsko - koniec hlasovania
27.Rumunsko - rozhodnutie TVR o reprezentantovi
29.Slovensko - tretie štvrťfinálové kolo
30.Fínsko - národné finále
Island - štvrté semifinále
Nórsko - štvrté semifinále
31.Holandsko - výber reprezentantov
Slovensko - štvrté štvrťfinálové kolo

Február

1.Arménsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
Írsko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
2.Azerbajdžan - semifinále
Nemecko - prvé vylučovacie kolo
5.Slovensko - piate štvrťfinálové kolo
6.Dánsko - národné finále
Island - národné finále
Nórsko - národné finále
Rumunsko - vyhlásenie finalistov
Švédsko - prvé národné semifinále
7.Cyprus - národné finále
Holandsko - národné finále
Bulharsko - semifinále
Slovensko - šieste štvrťfinálové kolo
9.Nemecko - druhé vylučovacie kolo
11.Chorvátsko - semifinále
12.Chorvátsko - semifinále
13.Litva - prvé národné semifinále
Švédsko - druhé národné semifinále
14.Poľsko - národné finále
Slovensko - prvé národné semifinále
15.Bielorusko - deadline pre prihlásenie súťažných piesní
16.Nemecko - tretie vylučovacie kolo
18.Macedónsko - prvé národné semifinále
19.Macedónsko - druhé národné semifinále
20.Macedónsko - národné finále
Malta - národné finále
Litva - druhé národné semifinále
Slovinsko - semifinále
Švédsko - tretie semifinále
21.Slovinsko - národné finále
Slovensko - druhé národné semifinále
23.Nemecko - štvrté vylučovacie kolo
27.Gruzínsko - národné finále
Lotyšsko - národné finále
Litva - tretie semifinále
Moldavsko - druhé národné semifinále
Moldavsko - prvé národné semifinále
Švédsko - štvrté semifinále
28.Bulharsko - národné finále
Slovensko - národné finále

Marec

2.Nemecko - piate vylučovacie kolo
Portugalsko - prvé národné semifinále
4.Litva - národné finále
Portugalsko - druhé národné semifinále
5.Írsko - národné finále
Chorvátsko - semifinále
Nemecko - štvrťfinále
6.Chorvátsko - národné finále
Moldavsko - národné finále
Portugalsko - národné finále
Rumunsko - národné finále
Švédsko - druhá šanca
7.Belgicko - prezentácia piesní
Rusko - národné finále
Ukrajina - prezentácia piesní
9.Nemecko - semifinále
10.Bielorusko - vyhlásenie reprezentantov
12.Estónsko - národné finále
Grécko - národné finále
Nemecko - národné finále
13.Srbsko - národné finále
Švédsko - národné finále
14.Bosna a Herzegovina - prezentácia piesní
22.Deadline pre doručenie súťažných piesní

Máj

15. Otvorenie tlačového centra v Oslo (predbežný dátum)
16.Začiatok zvukových skúšok v Oslo (predbežný dátum)
25.Prvé semifinále v Oslo (účasť Slovenska)
27.Druhé semifinále v Oslo
29.Veľké finále v Oslo